Sprzęt

Lasery budowlane – Nivel System CL4D-B, CL4D-G – STARCIE GIGANTÓW

Niebieski kontra Zielony

W ofercie rynkowej znajdziemy szeroki wachlarz laserów budowlanych, wyposażonych w wielorakie funkcje, oferowanych przez różnych producentów. Poszukując odpowiedniego sprzętu, stajemy przed decyzją: Który laser wybrać, jak najlepiej zainwestować?

Zdecydowanie bardzo dobrą propozycją są lasery Nivel System serii CL4D, oferowane z wiązką NIEBIESKĄ (CL4D-B) i ZIELONĄ (CL4D-G). Są to bliźniacze modele różniące się jedynie kolorem wiązki lasera. I jeżeli widzialność wiązek jest na podobnym poziomie, to niebieski laser jest bardziej klarowny, a wiązka nieznacznie cieńsza.

Niezależnie który model wybierzesz, do dyspozycji otrzymasz:

 • bardzo dobrze widzialne wiązki lasera – lasery wyposażone zostały w japońskie diody laserowe klasy Premium marki SHARP
 • 4 płaszczyzny laserowe – możesz wykonać więcej prac z jednego ustawienia lasera (2 płaszczyzny pionowe, 2 płaszczyzny poziome)
 • dolna, pozioma płaszczyzna laserowa już od 17mm – niezależnie czy chcesz niwelować terakotę, panele, czy kładziesz kafelki gipsowe na ścianie – dolna płaszczyzna laserowa zapewni Ci referencję już od pierwszej warstwy
 • elektroniczny system poziomowania – szybkie i skuteczne tłumienie drgań, możliwość pracy przy zablokowanym kompensatorze z idealnie spoziomowaną płaszczyzną
 • wysoka dokładność – lasery gwarantują pracę z najwyższą precyzją, rzędu ±1mm/10m
 • antyrefleksyjne szybki laserowe – dzięki którym światło lasera nie załamuje się i nie odbija
 • możliwość pracy z płaszczyzną pochyloną – pochylenie może być dostosowane do Twoich potrzeb
 • pracę na dalekich odległościach, także na zewnątrz – przy zastosowaniu czujnika laserowego
 • ekonomiczne i wygodne zasilanie – sprzęt zasilany jest wydajnym akumulatorem litowo-jonowym (bez efektu pamięci); w zestawie otrzymasz zewnętrzną ładowarkę, dzięki której ładowanie akumulatora nie wymaga podłączenia lasera do zasilania (w czasie gdy ładujesz jeden akumulator, laser korzysta z drugiego)
 • dobre zabezpieczenie przed trudnymi warunkami pracy – sprzęt zabezpieczony jest przed działaniem wody i kurzu (klasa odporności IP54), wewnętrzne elementy lasera zostały dobrze zamortyzowane, a zewnętrzna obudowa wzmocniona gumowymi elementami – wszystko po to aby częste przemieszczanie, drgania z budowy czy inne czynniki nie wpływały na poprawność pracy i żywotność sprzętu; głowice laserowe zabezpieczone zostały metalowymi obudowami
 • bogate wyposażenie standardowe – na wyposażeniu znajduje się multi-adapter laserowy do mocowania lasera w różnych warunkach, winda i tarczka laserowa do wpasowania płaszczyzn laserowych przy wszelkich konstrukcjach, okulary laserowe oraz walizka transportowa. Wszystko pod ręką, aby żadne zadanie Cię nie zaskoczyło.
 • certyfikat kalibracji, wsparcie serwisu w czasie i po gwarancji – aby sprzęt spełniał najwyższe parametry pracy bez względu na jego stan i wiek.

Czytaj więcej o laserach:

CL4D-B z niebieską wiązką

CL4D-G z zieloną wiązką