Aktualności

CL4D-B – nadchodzi ERA NIEBIESKIEGO lasera

Z dumą ogłaszamy wprowadzenie na rynek lasera krzyżowego Nivel System z wiązką niebieską. Laser CL4D-B wyposażony został w japońską diodę marki Sharp. Światło lasera o długości fali 505nm w porównaniu z innymi, w kolorze zielonym (515 – 535 nm) daje jeszcze większy komfort pracy. Urządzenie wyposażone zostało w 4 głowice laserowe 360° (dwie w pionie i dwie w poziomie). Dolna głowica znajduje się pod spodem urządzenia. Takie rozwiązanie pozwoliło usytuować wiązkę na wysokości 17mm. I właśnie ta 4-ta, nisko generowana wiązka zapewnia kontrolę poziomu jak najbliżej podłogi, czy to przy wylewaniu posadzki, układaniu terakoty czy montażu elementów konstrukcyjnych i dekoracyjnych.

CL4D-B to bardzo dokładne narzędzie pomiarowe, umożliwia prace w dokładnością ±0,5mm na 5m. Jest to absolutnie jeden z najbardziej dokładnych laserów krzyżowych, co potwierdza dedykowany certyfikat kalibracji. Warto wspomnieć, że sprzęt oferuje elektroniczny system tłumienia drgań. Elektroniczny kompensator w porównaniu z magnetycznym, dużo skuteczniej eliminuje drgania wiązki, szybciej je stabilizuje i wyklucza niepoprawne wskazania na budowie.

CL4D-B, podobnie jak inne lasery Nivel System, oferowany jest z bogatym pakietem akcesoriów. W wyposażeniu znajdziemy akumulator litowo-jonowy, okulary laserowe zwiększające widzialność lasera, multi-adapter laserowy do montażu lasera w najróżniejszych konfiguracjach oraz winda laserowa, do precyzyjnego wpasowania dolnej wiązki lasera.

Sprzęt został bardzo dobrze zabezpieczony przed działaniem kurzu i wody, potwierdzone jest to klasą odporności IP54. Głowice zabezpieczono metalowymi korpusami, a szybki posiadają filtr antyrefleksyjny (wiązka laserowa nie odbija się od szybki, nie tworzą się poświaty laserowe). Narożniki urządzenia posiadają gumowe ochraniacze, co eliminuje ewentualne otarcia i zapewnia pewniejszy uchwyt lasera.

Czytaj więcej o CL4D-B