Zastanawiasz się, jaki laser budowlany będzie najbardziej odpowiedni do wykonywanych przez ciebie prac?
Koniecznie przeczytaj i dowiedz się:
- na co zwrócić uwagę?
- czym się kierować?
- co wybrać?
PRZECZYTAJ:
Zastanawiasz się, jaki laser budowlany będzie najbardziej odpowiedni do wykonywanych przez ciebie prac?
Koniecznie przeczytaj i dowiedz się:
W praktyce, zrzutowane na ścianie tworzą odniesienie dla prac w poziomie, pionie czy skosach. Popularność zyskały m.in. dzięki intuicyjnej obsłudze oraz wysokiej precyzji wykonywanych prac. Lasery krzyżowe są łatwe w użyciu i nie wymagają posiadania specjalistycznych kwalifikacji. Narzędzia tego typu skutecznie zastępują klasyczne rozwiązania takie jak szlaufwaga, poziomica, sznurek czy palik. Dzięki unikalnym cechom pozwalają oszczędzić na materiałach, redukują koszty pracy, gdyż obsługa jest jednoosobowa. Precyzja pomiarów sprawia, że nie ma potrzeby wykonywania poprawek. Te cechy zapewniają przewagę konkurencyjną na rynku. Przy poprawnym użytkowaniu, dbałości o sezonowe kalibracje i przeglądy odwdzięczają się bezproblemową pracą i bezpieczeństwem poprawnych pomiarów na lata.
Na rynku budowlanym występują dwie grupy laserów:
Bardzo istotnym elementem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze sprzętu pomiarowego, to głowice zewnętrzne lasera krzyżowego. W porównaniu z głowicą zabudowaną wewnątrz urządzenia (tzw. lasery termosy), modele z głowicami zewnętrznymi nie mają ograniczeń w wyświetlaniu wiązek.
Lasery wielopłaszczyznowe 360° to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy szukają uniwersalnego i precyzyjnego narzędzia do profesjonalnych zastosowań.
W zależności od tego, jakiego rodzaju prace budowlane wykonujesz, potrzebujesz innego rodzaju sprzętu pomiarowego.
Kolor wiązki laserowej ma ogromne znaczenie. Ma on wpływ m.in. na widoczność wiązki lasera. Najlepiej obrazuje to poniższy wykres.
Wybór koloru wiązki ma znaczenie wyłącznie, gdy pracujemy wewnątrz budynku. Na zewnątrz żadna wiązka laserowa nie będzie widoczna i należy stosować czujnik laserowy. Dzieję się tak ze względu na wymogi bezpieczeństwa. Światło lasera musi być słabsze od naturalnego, w przeciwnym razie mogłoby uszkodzić wzrok. Aby czujnik współpracował z laserem krzyżowym, ten musi posiadać funkcję PULSACYJNĄ.
Na rynku występują dwa rodzaje czujników laserowych:
Zasilanie lasera krzyżowego to kolejny, istotny element, na który warto zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu pomiarowego. Są dwa rodzaje zasilania:
Często na nasz wybór ma wpływ cena. Jednakże w przypadku sprzętu pomiarowego najważniejszym kryterium powinno być bezpieczeństwo poprawnych pomiarów i wsparcie serwisu. Nierzadko tani sprzęt charakteryzuje niska jakość, mało precyzyjna dokładność pomiarów. Kierując się wyłącznie niską ceną, narażamy się na przestoje w pracach, kosztowne poprawki, zniszczenie materiału lub po prostu złą opinię czy utratę wiarygodności na rynku.
Dlatego zalecamy dokonywać rozsądnych wyborów, szczególnie w przypadku laserowego sprzętu pomiarowego. Decydując się na zakup:
Błędne wskazania instrumentów pomiarowych narażają użytkownika na kosztowne poprawki i utratę zaufania ze strony inwestora. Dlatego też podczas użytkowania sprzęt należy systematycznie kontrolować, sprawdzać poprawność pomiarów, systematycznie kalibrować, a w razie problemów korzystać z usług serwisowych. Szczególnie w przypadku laserów wielopłaszczyznowych wymagana jest pełna kalibracja. Polega ona nie tylko na ustawieniu linii poziomu i pionu, ale przede wszystkim na ułożeniu płaszczyzn względem siebie. Jest to skomplikowany proces wymagający specjalistycznego sprzętu typu Octopus Prime kolimator 3D, specjalistycznej wiedzy i doświadczenia. Warto sprawdzić, czy dostawca sprzętu oferuje serwis, który ma usługę pełnej kalibracji laserów 3D – 360°.
Często nie zwracamy uwagi na standardowe wyposażenie dostarczane ze sprzętem, lecz jest to jeden z ważniejszych argumentów przy wyborze lasera krzyżowego. Okazuje się, że bardzo często sam laser bez podstawowych akcesoriów jest po prostu bezużyteczny. Dodatkowe akcesoria skutecznie rozszerzają funkcjonalność sprzętu. A zatem warto zadbać, aby w wyposażeniu standardowym lasera krzyżowego znalazły się :
Dane z formularza będą wykorzystywane tylko w celu omówienia powyższego zapytania. Rejestrując się potwierdzasz akceptację naszej polityki prywatności.